fashion photo shooting with flowers

Jarní focení

Jarní focení se šeříkem

Fotím pouze v exteriérech to znamená, že jakmile se trošku oteplí a rozkvetou první stromy beru fotoaparát a vrhám se na jarní focení. Již mám zkušenosti s focení v Petřínských sadech v Praze, tam začínají jako první krásně kvést meruňky. Fotila jsem již druhý rok u rozkvetlé magnolie, jejíž květy mnoha lidem připadají naprosto neodolatelné. Přes všechny moje zkušenosti s jarní kvetoucí krásou, na kterou se všichni po šedivé zimě moc těšíme, jsem měla letos jednu premiéru. A to jarní focení se šeříkem.

Se šeříkem pózovaly modelky

Letošní jaro jsem odfotila i několik fashion zakázek. U šeříku pózovala krásná Lucie, která svými fotografiemi chtěla překvapit přítele. Druhá modelka byla Káťa, která fashion focení dostala jako dárek k narozeninám od své tety. Katky tetička byla opravdu moc hodná, protože nadělila Kátě i služby profesionální vizážistky. O make-up a hair styling se skvěle postarala vizážistka Jerry, s kterou mám ty nejlepší zkušenosti.

Těhotenské focení pod šeříkem

Musím říci, že má sbírka těhotenských fotografií z exteriéru je opravdu rozsáhlá. Těhotenské focení jsem za svoji fotografickou kariéru uskutečnila v poli vlčích máků, v obilí, ve vodě, na louce plné chrpy s kvetoucími stromy a na mnoha dalších místech. Jeden krásný keř mi však chyběl. Ano šeřík. Každý rok se na něj zálibně dívám a nechávám se omámit jeho nádhernou vůní. Letos jsem měla skvělou příležitost zrealizovat pod tímto nádherným fialovým keřem jarní focení s těhotnou Bárou. Bára byla skvělá modelka a krásná budoucí maminka, moc bych chtěla být u toho až bude jednou tyto fotečky ukazovat svojí Leontýnce.

Modelka Káťa alias Katy Perry

Ráda bych se,  ale vrátila zpátky k fashion focení s Káťou. Fotily jsme v botanické zahradě v Praze, která nám nabídla, jak výše uvedený šeřík tak i další krásná zákoutí s rozkvetlými azalkami a rododendrony. Podle lokalit jsme volily i oblečení. Je velmi důležité, aby se k pestrobarevným kvítkům hodilo. Z fotografií, které jsme z jarního focení pořídily, jde stěží poznat, že Káťa není žádná profesionální modelka a že toto focení byla její absolutně první zkušenost s pózováním před fotoaparátem. Vedla si naprosto bravůrně a navíc já mám pocit, že na fotkách vypadá, jako by vypadla z oka Katy Perry 🙂

Napsat komentář