Posvatební focení, aneb znáte nový trend?

Posvatební focení, už jste o něm slyšeli?

Mnozí z Vás jistě budou znát focení předsvatební, kdy jde o zamilované focení páru před svatbou a výsledné fotografie často snoubenci používají na svatební oznámení. Nyní však máte tu čest se seznámit s novým trendem, který přichází ze zahraničí do Čech, a tím je posvatební focení. Jak název napovídá jde o focení, které se uskuteční den či více dní po svatbě.

Posvatební focení a oblečení novomanželů

Posvatební focení od předsvatebního odlišují také šaty. Novomanželé se fotí ve svatebním oděvu. Ženich má sako s košilí a nevěsta svoje svatební šaty, přesně tak jak to bylo na svatbě. Často nevěsta mívá i kytici. O make-up a účes se může nevěsta postarat sama, pokud se přirozeně nalíčí a vlasy upraví např. kulmou nebo je možné si předem domluvit služby profesionální vizážistky a kadeřnice.

Místo a čas pro posvatební focení

Další skvělou výhodou posvatebního focení je, že si sami můžete vybrat místo, kde se chcete fotit. Například jste se se svým nynějším mužem poznali při exkurzi v Botanické zahradě v Troji, kam jste poté chodili na romantické schůzky. Jistě bude krásné mít svatební fotografie z tohoto místa, které k Vám prostě patří. Protože světlo je základem fotografie, čas pro posvatební focení se volí v pozdním odpoledni až podvečeru. V tento čas je především v létě slunce níže a pro focení jsou proto mnohem příznivější podmínky, než při focení za jasného dne v poledni.

Posvatební focení a jeho 5 největších výhod

Závěrem bych shrnula největší výhody, které posvatební focení přináší.

  1. Hosté na Vás nečekají – odpadá obava, že se svatebčané budou v době Vaší nepřítomnosti nudit
  2. Krásné prostředí, ve kterém se fotíte – zvolíte si například les, rybník, sad, místo, k němuž máte vztah
  3. Dobré světlo jako základ – čas focení se stanoví na pozdně odpolední hodinu, kdy je krásné měkké světlo
  4. Focení jako zábava – focení si užijete protože mu můžete věnovat mnohem více času a klidu
  5. Je to Vaše spokojenost a radost z focení, nikoliv svatební povinnost během pauzy před hostinou v poledním slunci

Napsat komentář