Svatební fotografka: Co všechno patří k její práci?

Svatební fotografka a novomanželé

Vždy se snažím pracovat na 150 % a když k focení se stejným nadšením přistupují i novomanželé, je to skvělý základ k vytvoření krásných snímků! Focení není markování rohlíků na kase. Tím nechci v žádném případě urazit pokladní v supermarketech. Chci tím jenom říci, že svatební focení je umělecká činnost a k vytvoření každého uměleckého díla je potřeba mít příjemnou atmosféru. Já jako svatební fotografka jsem vždy k fotografovaným novomanželům empatická a vlídná. Vztah mezi mnou a nimi se totiž na svatebních fotografií plně odrazí.

Co všechno by měla svatební fotografka zvládnout?

  1. Trpělivost a empatické cítění (novomanželé nejsou profesionální modelové, to je třeba mít stále na paměti, a tak k nim přistupovat)
  2. Komunikace se svatebčany  – skupinové focení bývá občas oříškem 🙂
  3. Pozitivní přístup za všech okolností (v dešti, na slunci i o hladu:)
  4. Znalost technické stránky fotografování (to není asi třeba rozebírat:)
  5. Nadšení a zápal pro focení (ochota lehnout si do kaluže nebo vylézt na strom)
  6. Znalost programů k postprodukci fotografií (Adobe Photoshop, Adobe Lightroom

Je focení pouze o zmáčknutí spouště?

Z toho, co jsem uvedla výše, vyplývá, že focení není pouze o zmáčknutí pouště fotoaparátu. Svatební fotografka má skoro vždy na všechno pouze jeden pokus. Musí skvěle ovládnout nastavení fotoaparátu v různých světelných podmínkách. Zároveň sledovat dění kolem sebe. Být stále ve střehu, přemýšlet několik kroků dopředu a vnímat prostředí okolo sebe. Umět se rychle zorientovat na novém místě a najít vhodnou lokalitu pro skupinové a stylizované focení novomanželů.

Svatební fotografka a její odměna

Tou nejhezčí odměnou pro mě je spokojenost novomanželů. To, že svojí prací dělám lidem radost, je vlastně to nejhezčí, co může být. Pocit, že si moje svatební fotografie třeba za 20 let budou prohlížet děti novomanželů, a pak třeba i jejich děti, je nepopsatelně krásný. Zároveň miluji ten okamžik, kdy si od novomanželů čtu děkovnou smsku nebo email.

Na závěr si dovolím použít jeden známý reklamní slogan: „Když svoji práci děláte s láskou, lidé to ocení.“ :)))

Napsat komentář