Jak najít toho pravého. Svatebního fotografa.

 

Jak najít svatebního fotografa?

Toto je asi jedna z prvních otázek, kterou si položí budoucí nevěsta s ženichem, když začínají připravovat svoji svatbu. Jako odrazový můstek při hledání svatebního fotografa bych všem doporučila zeptat se již provdaných kamarádek na zkušenosti s jejich svatebním fotografem a případně si vzít kontakt. Osobní zkušenosti a doporučení jsou vždy nejlepší. V případě, že neseženete kontakt přes své známe, začíná to pravé hledání, kde jinde než na internetu.

Podle čeho se rozhodovat?

Při hledání na internetu narazíte na rozsáhlou nabídku nejednoho svatebního fotografa. Na co se tedy zaměřit? Prohlédněte si fotografie, které svatební fotograf na svém webu prezentuje. Při prohlížení dbejte na to, aby zde byl zastoupený každý okamžik svatby. Líčení a přípravy nevěsty, příchod nevěsty a ženicha k oltáři, fotografie z obřadu, novomanželský polibek, fotografie z hostiny, prvního novomanželského tance, večerní zábava. Na základě toho poznáte, že je fotograf schopný si poradit s různými světelnými prostředími, které se během dne objeví.

Cena svatebního fotografa až na prvním místě

Co si budeme povídat, svatba není levná záležitost. Je proto pochopitelné, že se se nevěsta s ženichem snaží příliš nerozhazovat. Na tomto místě ale musím říci, že zrovna na svatebních fotografií se šetřit nevyplatí. Fotografie jsou spolu s prstýnky kromě Vašich vzpomínek památka, která Vám zůstane na celý život. Určitě tedy nedoporučuji variantu, kterou občas slýchám, a to dát fotoaparát kamarádovi. On to přece nějak nafotí. Jak jsem psala výše, svatební fotograf si během dne musí poradit s různými světelnými podmínkami, při skupinovém focení musí prokázat trochu organizačního ducha a musí být stále připraven kdykoliv zmáčknout spoušť a nepromeškat žádný důležitý okamžik. Jako svatební fotografka mohu říci, že cena za celodenní svatební focení v rozmezí 10 – 15 tisíc je zcela odpovídající. Když si vezmete, že fotograf stráví na svatbě 10 – 12 hodin focením. To je ale pouze zhruba 1/3 z jeho celkové práce. U počítače pak tráví další hodiny až dny výběrem a především úpravami fotografií.

Osobní předsvatební schůzka

Osobní schůzku rozhodně doporučuji. Pro mne jako svatební fotografku je vždy příjemné poznat alespoň u krátkého setkání při kávě budoucí novomanžele. Popovídat si o jejich harmonogramu svatebního dne. Zároveň i já ráda sdělím svoje rady a zkušenosti ze svatebního focení. Na základě osobní schůzky se manželé mohou definitivně rozhodnout. Důležité jsou tedy i vzájemné sympatie, neboť fotograf s Vámi bude celý den a necháte ho nahlédnout do svého soukromí. Měli byste mít z osobního setkání příjemný pocit. V opačném případě doporučuji hledat jiného svatebního fotografa. Přeji všem hodně štěstí při hledání toho pravého – svatebního fotografa! 🙂

Seznam svatebních fotografů  podle měst  najdete na velmi oblíbeném serveru beremese.cz 

Napsat komentář