winter maternity photography

Těhotenské focení v exteriéru?

Těhotenské focení v exteriéru ano, nebo ne?

Velmi často se mě budoucí maminky dotazují na těhotenské focení v exteriéru. Rozhodla jsem se proto sepsat tento článek, formou Vašich nejčastějších otázek, který poskytne nastávajícím maminkám všechny potřebné informace týkající se tohoto typu focení. Takže hurá na to.

Co si mám vzít na těhotenské focení v exteriéru na sebe? Všechno mi je malé, do ničeho se nevejdu.

Krásné fotografie lze udělat i s málem. Druh oblečení samozřejmě záleží na tom, v jakém ročním období se fotíte. Hlavní zásadou, kterou maminkám vždy před těhotenským focením v exteriéru říkám, je: „Vezměte si to, v čem se cítíte dobře“. Obecně stačí kalhoty, klidně i s rozepnutými posledními knoflíky , dlouhá sukně – ta lze krásně nahradit šátkem či lehkou záclonou, která se omotá kolem boků, obepnuté tričko či tílko. Odvážnější maminky se mohou fotit i ve spodním prádle. Vhodné je volit neutrální, světlé či pastelové tóny. Rozhodně nedoporučuji oblečení s velkými nápisy typu Nike či s tištěnými obrázky.

Jarní a letní focení: džíny, legíny, trička, šaty. Skvěle vypadají pruhy a krajky.

Podzimní a zimní focení: obepnuté tričko se svetříkem, vestička, kabátek, čepice, klobouky. Krásně vypadá chundelaté a pletené oblečení.

Pokud by si některá maminka chtěla pořídit na focení něco speciální, doporučuji šaty tohoto typu.

Je možné se fotit venku i v zimě? Není špatné světlo?

Fotit v exteriéru lze v každém ročním období. Ostatně fotografie v mé webové galerii jsou toho krásným důkazem. V Praze nikdy nebude v zimě minus 30 stupňů, proto i při teplotách kolem nuly se lze krásně vyfotit v zimním kabátku. Zimní fotografie jsou pak mnohem více zajímavější a nevšední.

Hodí se pro mne vůbec těhotenské focení v exteriéru?

Focení v exteriéru má svá specifika. Jsme závislí na počasí, proto stanovuji k termínu vždy i jeden náhradní termín pro případ špatného počasí. Člověk je při focení v přírodě, což někdy může přinášet trochu nepohodlí, nejde o ateliér s pohovkou.

Kdo vybírá místa pro těhotenské focení v exteriéru?

Místa pro focení vybírám já, tento výběr je zahrnut v ceně za focení. Pro mne jako fotografku to znamená obcházení vytipovaných míst, sledování světla v závislosti na denní době a pozorování změn v přírodě.  Je to mnohem náročnější než přijít a zapnout světla v ateliéru, ale pro mne je exteriér ten nejkrásnější ateliér!

 

Napsat komentář