Načítám příspěvky

Video ze zimního svatebního focení na Karlově mostě

Backstage video ze svatebního focení na Karlově mostě

A je tady konečně backstage video ze svatebního focení na zasněženém Karlově mostě v Praze. Byl již druhý mrazivý lednový víkend tohoto roku. Já, kameraman, asistentka a nevěsta s ženichem jsme se vydali fotit svatební fotografie na Karlův most. Já s kameramanem jsme byli z počasí vyloženě nadšeni. Kdy máte šanci přes naši mírnou zimu vyfotit si Karlův most a Hradčany se sněhobílou pokrývkou? Nevěsta s ženichem již naše nadšení sdíleli o něco méně. Asistentka se raději nevyjadřovala. Abych zmírnila jejich mrznutí, byli jsme vybaveni termoskou s teplým čajem, nabízela jsem jim i svařák, ale nechtěli. Věděla jsem, že tentokrát musím být při svatebním focení extra rychlá, rozhodně jsem nechtěla riskovat zdravý mých modelů. Asistentka sundávala a zase pomáhala navlékat nevěstě a ženichovi kabáty v době, kdy se nefotilo, aby vystavení zimě bylo minimální.

Pozornosti kolemjdoucích jsme neunikli

Musím říci, že tentokrát jsme budili mnohem větší zájem veřejnosti než jindy. Reakce byli různé. Dvě starší dámy procházející se na Karlově mostě s malým psíkem se na mě pohoršeně dívaly a „nenápadně“ náš počin komentovaly slovy: “ No tohle je teda o zápal plic, chudinka nevěsta, ti mladí dnes nemají rozum.“ Ti, co s sebou měli fotoaparát, aby si též zdokumentovali sněhobílé panorama s Pražským hradem, si pořídili i několik fotografií svatebního páru. Skupinka procházejících japonských turistů se projevila hlasitým tleskáním a přáním všeho nejlepšího novomanželům.

Láska hřeje 

Přibližně po hodince pózování jsme měli nafoceno. Celou tu dobu si nevěsta s ženichem, ani jednou nepostěžovali na náročné podmínky svatebního focení. Opravdu jsem obdivovala to, jak se nevěsta přes mrazivé počasí stále usmívala. Při focení začalo dokonce i sněžit. Mám pro to jasné a jediné vysvětlení, a to – že ji hřála láska. Byla jsem připravená na to, že pokud by nevěsta či ženich onemocněli, budu jim každý den svědomitě nosit pomeranče. Toto se ale naštěstí nestalo. Nikdo z našeho týmu, který se účastnil zimního focení na Karlově mostě neonemocněl, a za to jsem opravdu moc ráda.

Velmi ráda bych ještě poděkovala mému skvělému kameramanovi Alešovi za to, že natočil tohle super backstage video ze svatebního focení na Karlově mostě. Alešovy další filmového projekty můžete shlédnou na zde.